Size bir telefon kadar yakınız
0312 472 87 27 (PBX)
Dil Seçin
trenar

Şalt Ürünleri

04.11.2020
48 görüntülenme

Şalt ürünleri genel olarak; ayırıcılar, kesiciler, baralar, trafo ve yardımcı teçhizatın bir araya getirilerek, enerji toplanmasına ya da dağıtılmasını sağlayan bir tesistir. Bir başka şekilde tanımlanırsa şalt ürünleri; transformatörlerin kullanılmasıyla yüksek düzeydeki gerilimin alçak ya da alçak düzeydeki gerilimin yüksek düzeye çevrilen elektriğin, üretim, iletim ve dağıtım sisteminin bir alt istasyonudur.

Elektrik şalt ürünleri genel olarak kontrol ve koruma araçları ve anahtarları ile bir ya da daha fazla transformatörden oluşur. Şebekede oluşabilecek aşırı akımı ya da kısa devre esnasında oluşabilecek akımı kesmek için büyük şalt ürünlerindeki kesiciler kullanılır.

 Ucuz Şalt Ürünleri

Özelliklerine göre farklılık gösteren şalt malzemeleri orijinallik ve kalitelerine göre de fiyatlarında çeşitlilik mevcuttur. Orijinal olmayan ve ucuz şalt ürünleri güvenliğiniz açısından tehlike oluşturur. Bu nedenle TSE`li şalt ürünleri yetkili devlet tarafından onaylanmış ve orijinal olmasına dikkat edilmelidir. AYMEDA Elektrik Müh. San. Tic. Ltd. Şti. elektrik malzemelerinin tedarikçisi olarak uygun fiyatlı şalt malzemelerinin de satışını yapmaktadır.

 Ucuz TSE Şalt Ürünleri

Türk Standartları Ensitütüsü tarafından kalitesi onaylanmış uygun fiyatlı şalt ürünlerini bulabilirsiniz. TDE tarafından onaylanmış olan ve mevcut elektrikli şalt ürünler güncel fiyat listelerine AYMEDA Elektrik internet sitesinden ulaşabilir ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 Temel Şalt Ürün Fonksiyonları Nelerdir?

Koruma: Aşırı yükten, toprak hatasından ve kısa devre akımından elektrik devrelerini korur.

İzolasyon: Devrenin diğer alanlarından hatalı ekipmanı izole eder.

Kontrol: Devreleri anahtarlama yapmak için kontrol eder.

 Pano Şalt Ürün Elemanları Hangileridir?

Bazı pano şalt malzeme elemanları şunlardır: Şalterler, otomatik sigortalar, Parafudrlar, Kontaktörler, Termik röleler, Kaçak akım röleleri, Ayırıcılar, Motor koruma şalterleri, Termik Manyetik Kompakt Şalter, Otomat Sigorta,

 Şalt Sahasında Güvenilirlik ve Enerji Kalitesi Kriterleri Nelerdir?

Şalt sahasının işletme prosedürleri ve operatörlerin görüşleri çerçevesinde, enerjinin kalitesi ve güvenilirliği ile çalışanların güvenliği her zaman sağlanmalıdır. Yaşı belli bir sınırı aşan şalt sahalarında bu durum daha da önem kazanmaktadır. Bu nedenle tesis içindeki personele ek destek sağlanmalı veya daha yeni ve daha modern unsurlarla değiştirilmelidir.

Örneğin sistemin en önemli parçası olabilecek rölelerin yerine elektronik röleler kullanılırken, modern vakumlu kesiciler yerini SF6 kesicilerle değiştirmektedir. Sonuç olarak, şalt sahasının ömrü uzar ve olası enerji kesintileri en aza indirilir.