Size bir telefon kadar yakınız
0312 472 87 27 (PBX)
Dil Seçin
trenar

Hidrolik Makaslar

09.11.2020
57 görüntülenme

Hidrolik makaslar, metal levhaları doğru ve hızlı bir şekilde kesme ve puanlama yeteneği gerektiren yüksek hacimli metal üretim işlemleri içinde tercih edilir. Hidrolik makaslar ise sanıldığının tersi olarak makasa benzemezler. Destek kolları metali keserken stabilize eder, makasların içinde operatörün spesifikasyonuna göre kesilmiş birden fazla keskin bıçak seti içerir.

Çalışma Mekanizması

Hızlı, sessiz ve sürekli çalışabildikleri için yüksek yoğunluklu metal üretimi için hidrolik makaslar tercih edilir. Bu hidrolik makaslar, tasarımcısına ve tasarımına bakılarak boyutlarda metal plaka barındırabilir. Birçoğu üç santimetre metali kesebilir ve ayrıca metali geri dönüşüm için daha kolay yönetilebilir parçalara ayırmak için yıkımda da kullanılır. Çoğu makas, zemin üstü kurulum için tasarlanmıştır ve fabrikaya yerleştirilmesi gerekmez, bu da üretim hattının değişmesi gerektiğinde hareket ettirilebileceği anlamına gelir.

Kesim İşleminin İcrası

Kesilecek metal, hidrolik makasların içerisine sokularak, kesme işlemi sırasında konum kaymaması için kelepçelerle yerinde tutulur. Düzgün ve pürüzsüz bir kesim sağlamak için bir kare kol veya arka dayanak kullanılacaktır. Bıçağın kenarında, taşlanabilen küçük bir çatlama gerçekleşebilir. Bununla yanı sıra, hidrolik makas sahipleri, bıçaklar ve tutma kelepçelerinde küçük izler kalabileceğinin ve buna göre makasları kullanması  gerektiğini bilmelidir.

Kullanım Ortamları

Tüm ağır ekipmanlarda olduğu gibi, hidrolik makaslar yanlış veya uygun olmayan şekilde çalıştırıldığında tehlikeli olabilir, ancak kesme sistemi ünitenin içinde ve kullanıcının erişiminin dışında yer alır. Yaralanmaları engellemek ve verim etkisini en yukarı seviyeye çıkarılması için bıçak uçlarının keskin olarak kalması adına  ve bütün hareket halinde olan parçaların daha iyi yağlanmış ve temiz tutulması önemlidir. Kullanıcılar, elektrik sistemini sık sık kontrol etmenin yanı sıra, makinenin zarar görmesini önlemek için hidrolik sıvı seviyelerini üreticinin bakım şartlarına uygun şekilde muhafaza etmelidir.

Hidrolik Makasların  Avantajları

Hidrolik makaslar hızlıdır,  birçok metali kesmeyi kolaylaştırır.

Hidrolik makaslar,  çok fazla bakım gerektirmez ve bu nedenle uygun maliyetlidir.

Hidrolik makaslar genellikle kompakt makinelerdir ve bu nedenle kapladığı yer diğer endüstriyel ürünlere kıyasla daha azdır.

Hidrolik makaslar kesme işlemi sırasında metali  sabitler, böylece düzgün kesimler ortaya çıkmasını sağlar. Piyasada her boyutta metali şekillendirecek çok çeşitli hidrolik makaslar bulunmaktadır.