Size bir telefon kadar yakınız
0312 472 87 27 (PBX)
Dil Seçin
trenar

Kablo Sıyırıcılar

13.11.2020
125 görüntülenme

Yeni kablolar döşemek istiyorsanız, çoğu zaman sıyrılma yoktur. Bu, bireysel çekirdeklerin diğer cihazlara veya kablolara bağlanmasına izin verir. Bu kılavuzda, iç iletkenlere zarar vermeden tellerden yalıtımın nasıl doğru bir şekilde çıkarılacağını ve aletleri göstereceğiz. Bir kablo bıçağı, kablo sıyırıcılar veya özel soyma pensesi kullanmanız gerekip gerekmediği, kablo tipine bağlı olacaktır. Aymeda, kullanıcılara en iyi çözümü seçmenize yardımcı olacak bir kablo veritabanı sağlar.

Kablo Sıyırıcı Aleti

Kablodaki yalıtımı kablo bıçağıyla çıkarırken dikkatli olmalısınız. Teller kesilirse, bu temas dirençlerine ve hatta kablo yangına neden olabilir. Bunun da ötesinde, sabit bıçaklı kablo bıçaklarında gerçek bir yaralanma riski vardır. Güvenli bir alternatif, kablo sıyırıcı veya ayar vidalı kablo bıçağı olabilir.
Bir kablo sıyırıcı, dairesel kesim yaparken ulaşılması zor yerler için harikadır.

Sıyırıcıyı kapatmak ve manevra yapmak kolaydır ve malzemenin temiz bir şekilde çıkarılmasına izin verir. Dağıtıcı gibi daha uzun bölümler için bir kablo sıyırıcı kullanmanızı öneririz. Ayar vidası, doğru bıçak derinliğini ayarlamaya yardımcı olur. Kablo sıyırıcılar ile kendi işinizi kendiniz dahi kolayca görebilirsiniz.

Soyma Pensesindeki Farklar

Sert teller için sadece mekanik olarak ayarlanmış vidaları olan basit soyma pensesi kullanmalısınız. İnce, ince telli iletkenlere dikkat edin. Bazen iletken kırılabilir ve bu da kötü kenetleme bağlantılarına neden olabilir. Otomatik tarama sistemli soyma pensesi kullanmanızı öneririz. Soyma pensesi daha pratik bir kullanım sunar.

Ancak manuel araçları tercih ediyorsanız, kablo kesitini ve uzunluk durdurucusunu ayarlayabileceğinizden emin olun. Tel kesicili cihazlar da hızlı ve temiz çalışmanıza olanak sağlar. İnce bir tasarım seçerseniz, erişilmesi zor yerlerde bile sorun yaşamazsınız. Evinizin her yerinde kullanabilirsiniz.

Soyma Aletlerinin Kalite Özellikleri

Farklı kesitlerdeki kablolar için mekanik veya otomatik sıyırma pensesi kullanabilirsiniz. Hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar verirken, kablo kesitini ve uzunluğunu hesaba kattığınızdan emin olun. Fiyat farkını yaratan bu işlevlerdir. Yan kesicili kombinasyon aletleri ve bir sıkma aleti de piyasada mevcuttur.

İkincisi, iki bileşeni plastik deformasyonla bağlamak için kullanılır. İlgili bileşenleri sabitlemek ve yalıtımsız fişler veya kablo pabuçları üzerinde düzeltici çalışmalar yapmak için bir mandalları vardır. Diğer bir kalite özelliği de, gerekli güvenlik yönergelerine uyan ürünlere verilen GS mühürüdür.