Size bir telefon kadar yakınız
0312 472 87 27 (PBX)
Dil Seçin
trenar

Bakır Kablo Kesme Makasları

04.11.2020
76 görüntülenme

İletken kesme makasları olarak da bilinen kablo kesme makasları, kablolar ve iletkenleri kesmek amacıyla üretilen makaslardır. Bu makaslar kullanım güvenliği açısından son derece uygundur. İnce ya da kalın olan farklı türlerdeki kabloları kolay bir şekilde kesmektedir. AYMEDA Elektrik Müh. San. Tic. Ltd. Şti. elektrik malzemelerinin tedarikçisi olarak kablo kesme makaslarının da satışını yapmaktadır.

 Bakır Kablo Kesme Makasları Ne İçin Kullanılır?

Elektrik kablolarını kesmek için bakır kablo kesme makasları kullanılır. Makasların paslanmaz çelikten üretilmesi makaslara dayanıklılık sağlar ve son derece güvenli oluşuyla müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Tutacak kısmı kauçuk yalıtkan malzeme ile kaplanan ürünü, alüminyum ve bakır kabloları kesmek için kullanılabilir. Güvenliğin ön planda tutulması için ürünlerin gövdesi ve sapı iletken malzemeden üretilir. Her kablo kalınlığına uygun farklı makas türleri firmamızın bünyesinde mevcuttur.

 Bakır Kablo Kesme Makasları Çeşitleri

CC – 60 Bakır Kablo Kesme Makası, NYA – NYAF ve NYM bakır ve alüminyum kabloları kesmek için kullanılır. Daha çok NYAF kablolar için tasarlanmıştır. Sapları plastik izoledir.

KM – 95 Bakır Kablo Kesme Makası, NYA – NYY ve NYM bakır ve alüminyum kabloları kesmek için kullanılır. Kolları çelik borudan üretilmiştir, sapları plastik izoledir.

SCC – 250 Bakır Kablo Kesme Makası, NYA – NYY ve NYM bakır ve alüminyum kabloları kesmek için kullanılır. SCC – 500 makastan farkı ağırlığının daha hafif olması boyutunun ise daha küçük olmasıdır.

SCR – 320L Bakır Kablo Kesme Makası, tek el ile kullanılan cırcırlı kablo kesme makasıdır. Kauçuk ve plastik izoleli kablolar ile yer altı kablolarını kesmek için kullanılır. Çelik kablolar için kullanılamaz.

SCC – 500 Bakır Kablo Kesme Makası, NYA – NYY ve NYM bakır ve alüminyum kabloları kesmek için kullanılır. Kolları alüminyum dövmeden üretilmiştir ve sapları plastik izoledir.

SCR – 600 Bakır Kablo Kesme Makası, NYA – NYM ve NYY bakır ve alüminyum kabloları kesmek için kullanılır. Dişli çark mandalı ile bakır, plastik ve kauçuk kablo kesimini gerçekleştirir. Teleskop tutacaklı çeşidi mevcuttur. Sapları plastik izoledir.

Bakır kablo kesme makaslarının; KM – 240 ve SCR – 540L gibi ürün türüne göre değişen çeşitleri mevcuttur.